KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9029432
*
nr 902 9432
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Etsningar, 11 st. , Curt Asker (f. 1930)
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2014
kl 19:31:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 18:46:19
1
700 kr
14/7 19:21:23
2
1.100 kr
14/7 19:23:15
1
900 kr
14/7 19:23:58
1
1.100 kr
14/7 19:24:31
1
1.300 kr
14/7 19:25:10
2
1.300 kr
14/7 19:26:30
1
Vinnande bud
14/7 19:26:37
2
1.400 kr
14/7 19:28:51
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07
-
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:24
*
Curt Asker
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
nr 902 9432
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Etsningar, 11 st. , Curt Asker (f. 1930)
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 18:46:19 | 1 | 700 kr |
14/7 19:21:23 | 2 | 1.100 kr |
14/7 19:23:15 | 1 | 900 kr |
14/7 19:23:58 | 1 | 1.100 kr |
14/7 19:24:31 | 1 | 1.300 kr |
14/7 19:25:10 | 2 | 1.300 kr |
14/7 19:26:30 | 1 | Vinnande bud |
14/7 19:26:37 | 2 | 1.400 kr |
14/7 19:28:51 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07 -
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:43 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:24